l’atelier de francais 100 mln osób używa języka francuskiego w biznesie

Rozumiemy Twoje potrzeby

W L’atelier dla Firm rozumiemy, że potrzeby, metody nauczania i sposób nauki osób pracujących jest wyjątkowy. Nasi Klienci pochodzą z wielu branż, i z różnych powodów uczą się języka.

Dlatego wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe. Projektujemy każdy kurs z myślą o Kliencie pod względem jego umiejętności, predyspozycji, a także możliwości czasowych.

Ewa Niedźwiecka

Specjalizuje się w nauce „français juridique”.

„W zajęciach opartych na programie mojego autorstwa uczestniczyło już wielu prawników i managerów, dla których „Francuski prawniczy” stał się istotną bazą do działań na polu zawodowym.”

Lektorzy l'atelier dla firm

Approche actionnelle

Łatwa komunikacja w świecie biznesu, to podstawa. Dlatego motywujemy i rozwijamy umiejętności komunikowania się w różnorodnych sytuacjach codziennych i zawodowych.

Metoda nauczania, którą stosujemy w L’atelier dla Firm wykorzystuje najlepsze praktyki w przekazywaniu wiedzy Klientom instytucjonalnym.

Approche actionnelle polega na stworzeniu odpowiedniego kontekstu dla każdej wypowiedzi. Osiągamy to dzięki pracy m.in. z autentycznymi dokumentami i multimediami.

Kultura Francji

Francuski, to nie tylko słownictwo i gramatyka, ale również wielowiekowe dziedzictwo kulturowe. Chcąc je Państwu przybliżyć przygotowaliśmy wiele dodatkowych propozycji.

Są wśród nich m.in. Francuskie Warsztaty Kulturalne, biblioteka literatury francuskiej, czytelnia prasy francuskojęzycznej.

Francja słynie na całym świecie ze swoich winiarni. Dobre wino to przyjemność dla zmysłów. Znajomość procesu tworzenia wina oraz specjalistyczne nazewnictwo przydadzą się Państwu zarówno na oficjalnym spotkaniu, jak również na kolacji z przyjaciółmi.

Wszystkich chętnych zapraszamy na wyjątkowe kursy enologii w L’atelier.

KURSY JĘZYKA FRANCUSKIEGO DLA FIRM

Kurs języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania, w zależności od umiejętności kursantów.  

FRANCAIS DES AFFAIRES - francuski biznesowy

Kurs przeznaczony dla pracowników firm niezależnie od zajmowanego stanowiska i sektora gospodarki, w jakim działa firma. W trakcie kursu wzmacniamy słownictwo z zakresu organizacji firmy, prowadzenia czynności związanych z funkcjonowaniem i życiem firmy. Nacisk kładziemy na rozwój kompetencji komunikacyjnych i kulturalnych. Kursanci po odbyciu kursu będą mieli większą swobodę w prowadzeniu negocjacji, argumentacji swojego zdania, a także uczestniczenia w spotkaniach biznesowych oraz prowadzeniu korespondencji handlowej.

FRANCAIS JURIDIQUE - francuski prawniczy

Kurs przeznaczony dla prawników, pracowników kancelarii, specjalistów z różnych dziedzin prawa. W trakcie zajęć poruszamy zagadnienia związane z wybranymi obszarami prawa np. prawem pracy, prawem spółek, prawem podatkowym i własnością intelektualną. Nabycie tych umiejętności językowych pozwoli lepiej zrozumieć środowisko zawodowe.

FRANCAIS DIPLOMATIQUE - francuski dyplomacji

Kurs specjalnie skomponowany dla osób pracujących w dyplomacji takich jak: ambasadorów, urzędników czy pracowników organizacji międzynarodowych. Skupiamy się na nauce czytania i pisania dokumentów zgodnie ze stylem dokumentów dotyczących stosunków międzynarodowych; nauce wysławiania się podczas publicznych wystąpień np.: konferencji, oficjalnych spotkań.

FRANCAIS DES INSTITUTIONS EU - francuski w UE

Kurs pozwala zapoznać się z instytucjami unijnymi, jak np. Parlament Europejski, czy Komisja Europejska oraz ich funkcjonowaniem. Szczególny nacisk kładziemy na umiejętności komunikacji w środowisku międzynarodowym (spotkania, savoir vivre).

FRANCAIS DU SECRETARIAT - dla sekretarek

Podczas kursu omówimy wiele codziennych sytuacji związanych z praca w biurze. Przybliżymy pojęcia związane z obsługą biura, obsługą rozmów, spotkań.

FRANCAIS MEDICAL - w medycynie i w farmacji

Na kurs zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, farmaceutów, studentów medycyny i wszystkie osoby związane z branżą medyczną i farmaceutyczną. Zapewniamy naukę specjalistycznego słownictwa potrzebnego do rozmów z pacjentami i personelem medycznym. Program kursu obejmuje również codzienne sytuacje np. umawianie na wizytę, konsultacje) oraz symulację konkretnych sytuacji w szpitalu.

FRANCAIS DE L'HOTELLERIE - hotel i gastronomia

Kurs stworzony z myślą o pracownikach biur podróży, linii lotniczych, restauracji, hoteli. Kursantów zapoznajemy ze słownictwem z zakresu obsługi klienta, zdrowia, higieny i bezpieczeństwa, a także zarządzania personelem. Ponadto, nauczymy Cię słownictwa dotyczącego rodzajów transportu, usług hotelarskich, pracy w recepcji, geografii i organizacji wyjazdów zbiorowych.

PROGRAMME PDG - Program dla dyrektorów

Ekskluzywne zajęcia dla menedżerów średniego i wyższego szczebla. Proponujemy indywidualne tempo nauki, specjalnie zaprojektowany program zajęć, wybrane obszary tematyczne zgodne z potrzebami danego słuchacza oraz branży, w której pracuje. W ramach tego kursu lektor elastycznie dostosowuje się do harmonogramu obowiązków zawodowych Klienta. Istnieje możliwość dowolnych zmian dnia i godzin zajęć, możliwość konsultacji telefonicznych, mailowych z lektorem lub metodykiem w razie potrzeby.

KURS ENOLOGII

odkrywanie świata wina: jego historii i kultury, metod produkcji, degustacji, promocji i sprzedaży. Zapoznanie z bogatym słownictwem związanym z winem, regionami winiarskimi Francji.

Kursy języka francuskiego
Pełna OFERTA dla firm Pobierz PDF

Kontakt dla firm

L'ATELIER DE FRANCAIS dla firm
Szkoła języka francuskiego
Sandrine Jacques
ul. Chmielna 21 lok. 5
00-021 Warszawa
tel. +48 22 826 69 37, 22 826 12 08

Kordynatorka Projektu:
Karolina Szczepanik
karolina@francuski.com.pl
tel. 519 771 321